„Pomaganie innym, czyni świat lepszym”

W niedzielę 14 stycznia po raz 26 grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia dzieci na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie . W zbieraniu pieniędzy uczestniczyło ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie. Na ulicach z Orkiestrą grało ponad 120 tys. wolontariuszy.

W akcję zaangażowali się także uczniowie klasy III A naszego gimnazjum: Dominika Gomółka, Kacper Ilczuk, Emilia Winniczuk i Izabela Bierzejewska. Kwestowali  oni w Milanowie, Rudnie, Radczu i Gęsi.

Pomimo niskiej temperatury powietrza wolontariusze byli bardzo wytrwali i udało im się zebrać  kwotę 1624,95 zł. Najwięcej pieniędzy uzbierała Dominika - 775,37 zł.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za otwarte serca i przekazane środki finansowe, które z pewnością przyczynią się do uratowania życia wielu noworodkom.

(M. K.)