W hołdzie Niepodległej

11 listopada włączyliśmy się aktywnie w gminne obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wystąpili w widowisku słowno-muzycznym przedstawiającym drogi do niepodległości naszej małej Ojczyzny. Była to niezwykła lekcja historii opowiedziana wielopokoleniowym głosem. Począwszy od pałacu w Milanowie, będącego ostoją Polskości, miejscem tajnego nauczania, schronieniem i pomocą dla prześladowanych przez tragiczne wydarzenia związane z rusyfikacją i zmuszaniem do przejścia na prawosławie w Rudnie i Radczu, walki w 1933 roku na terenie Milanowa i okolic po krwawe wydarzenia II wojny światowej. Szkoła nasza bardzo aktywnie współpracuje z instytucjami na terenie gminy, setna rocznica odzyskania niepodległości zjednoczyła nas w wielu przedsięwzięciach, które przyczyniły się do uświetnienia obchodów rocznicy odzyskania niepodległości w naszej gminie.

M.Z.