Pasowanie na czytelnika

W środę 29 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Część wstępną poprowadziły uczennice z aktywu bibliotecznego, które przekazały swoim młodszym kolegom ważne informacje na temat poszanowania książek oraz zachęcały do czytania.

Następnie uczniowie klasy I zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek, kartą czytelnika oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pani wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

(M.K.)