Sukcesy naszych recytatorów.

Dnia 14 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Parczewie odbyły się eliminacje powiatowe 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich udział 33 recytatorów z powiatu parczewskiego wyłonionych podczas eliminacji gminnych. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Samorańska z klasy VII, Sebastian Ostapiuk z klasy V, Emilia Winniczuk i Mateusz Szuciak z klasy III gimnazjum. Wszyscy uczestnicy podzieleni byli na 3 kategorie wiekowe:

-I –szkoła podstawowa,

-II – klasa VII i gimnazjum,

-III – szkoły ponadgimnazjalne.

Komisja konkursowa w składzie: pani Anna Kistelska - Instruktor WOK w Lublinie, pani Anna Oleszczuk- Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Parczewie i pani Anna Ignatowicz- Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych przyznała 5 wyróżnień i 5 nominacji do etapu wojewódzkiego. Wśród nominowanych znalazły się aż 3 osoby z naszej szkoły: Emilia Samorańska (op. B. Sienkiewicz), Emilia Winniczuk i Mateusz Szuciak (op. M. Koźmińska).

Uczniowie ci dnia 28 listopada wystąpili w turnieju wojewódzkim i wszyscy znaleźli się w gronie laureatów 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że wrażliwość i pasja pozwolą im rozwijać swoje talenty w przyszłości.

( M. K. )