Uczniowie naszej szkoły w dniu 18 października 2017 roku wyruszyli na wycieczkę do Siedlec.

Głównym celem była projekcja filmu o świętym ojcu Maksymilianie Maria Kolbe pt.:” Dwie Korony” to najnowszy film w reżyserii Michała Kondrata, który ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci w Auschwitz.  Oficjalna premiera filmu miała miejsce 26 września w Watykanie. Odbyły się również pokazy w Nowym Jorku i New Jersey.

W filmie zobaczyliśmy plejadę polskich aktorów m.in. Adam Woronowicz (jako ojciec Maksymilian Maria Kolbe), Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Mateusz Pawłowski i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson.

Po obejrzeniu filmu pojechaliśmy do Katedry Siedleckiej pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ksiądz Sławomir opowiadał uczniom historię diecezji i katedry. Na naszej drodze stanął ksiądz biskup pomocniczy Piotr Sawczuk. Po chwili rozmowy zrobiliśmy wspólne zdjęcie na placu biskupim.

Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie Szkoły Podstawowej nr 11 imienia św. Jana Pawła II w Siedlcach. W tej szkole mieści się małe Muzeum Pamięci Ojca Świętego, które powstało 1997 r.  w jednej z sal lekcyjnych. Jego organizatorem i kustoszem był Jan Klejc. Wśród eksponatów znajdują się ubrania i rzeczy osobiste Ojca świętego, a także pamiątki z podróży apostolskich, np. hebanowy zegar, dar prezydenta Malawii czy hamak od prezydenta Kolumbii. Uwagę zwracała również kolekcja monet, medali, znaczków i kopert.

Po wysłuchaniu opowiadań pani przewodnik o historii muzeum i obejrzeniu eksponatów pojechaliśmy posilić się do McDonalda.

Weseli i pełni wrażeń, z modlitwą, śpiewem i radością wróciliśmy do naszych domów i rodzin.