„Poczytaj mi, Przyjacielu”

Od listopada biblioteka szkolna uczestniczy w projekcie „Poczytaj mi, Przyjacielu” zorganizowanym w Przedszkolu Samorządowym w Milanowie.

W projekt ten zaangażowali się uczniowie klasy III A gimnazjum: Dominika Gomółka, Kacper Ilczuk, Patrycja Romańczuk, Anita Smolińska, Mateusz Szuciak i Emilia Winniczuk. Raz w tygodniu spotykali się oni z przedszkolakami i czytali im wybrane wspólnie lektury. Były to przede wszystkim znane baśnie Andersena i braci Grimm.

Spotkania te przynosiły wiele korzyści zarówno przedszkolakom jak i gimnazjalistom. Kontakt i praca z małymi dziećmi rozwijała odpowiedzialność i cierpliwość, ale przede wszystkim przyniosła dużo radości. Poczucie sukcesu dodaje uczniom wiary w siebie, a niektórzy być może odkryją w sobie talent pedagogiczny.

Po feriach zimowych równie chętnie będziemy kontynuować spotkania z przedszkolakami.

(M.K.)