Szkoła Podstawowa 
im. Józefa Ignacego Kraszewskiego
W Milanowie
;licznik odwiedzin
 
 
dawno dawno temu..... :)
 
 
 
 
 

 
(22.06.2011) Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.
 
 

                                                                                 zobacz zdjęcia


 

(08.06.2011) Indywidualne zawody LA, etap wojewódzki, Zamość.
 
Patryk pobiegł po zwycięstwo…

            Dzień 8 czerwca 2011 był dniem bardzo ważnym dla całej społeczności szkolnej – oto nasz reprezentant, uczeń klasy IIIa Patryk Protaś zdobył trzecie miejsce w wojewódzkich indywidualnych zawodach L A w  biegu na 1000 metrów (czas 2min. 56sek.). Jak trudne to zawody wie każdy kto kiedykolwiek zmierzył się z tym dystansem a dodać należy, że na tych zawodach Patryk był jedynym zawodnikiem z powiatu parczewskiego. Zawody organizowane były przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy – Gimnazjada 2010/2011 i odbyły się w malowniczym mieście Zamość. Patrykowi i jego trenerowi Michałowi Smoleniowi serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że to nie koniec ich sukcesów. (M. Siuciak)

 
 
                                                                                                                       zobacz zdjęcia 
 

(01.06.2011) Dzień Dziecka.

         1 czerwca, jak co roku, był dniem odpoczynku i bratania się z naturą dla wszystkich naszych kolegów. Klasy: Ia, IIc, IIIa wypoczywały w Białce nad Jeziorem Bialskim, klasy: Ib i IIa wybrały się do lasu „Chłopskie Górki”, klasa IIIb odwiedziła rezerwat „Czarny Las”, zaś klasa IIb – wieś Rudno. Kąpielom, zabawom przy ognisku i miłym rozmowom integracyjnym nie było końca. Ten dzień był cudowny, a jego jedyną wadą było rychłe zakończenie. Żałujemy, że tak rzadko możemy odpoczywać w tak miłym otoczeniu i niezapomnianej atmosferze.

(M. Siuciak)
 
 
 
 
 

(31.05.2011) Indywidualne zawody LA, etap rejonowy, Parczew.
 
 
                                                                              zobacz zdjęcia 
 
 

(20.05.2011) COCA COLA CUP.
 
 
 
 
 
 
poniżej - zdjęcia z obu etapów turnieju
 
 
 

(14.05.2011)
BRD - etap wojewódzki - Józefów nad Wisłą.
 
         Kolejny etap turnieju "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego" w Józefowie na Wisłą okazał się dużym wyzwaniem dla naszej drużyny. Hubert Szczęśniak, Marcin Szypulski i Karol Zdolski w sobotni poranek wyjechali na wojewódzkie zmagania. Na miejscu okazało się, że ten etap to już nie przelewki. Znakomicie przygotowane miasteczko ruchu drogowego oraz specjalny rowerowy tor przeszkód w Józefowie może wywoływać jedynie zazdrość, że inne drużyny mogą przygotowywać się w takich warunkach. Pomimo, że chłopaki nie podołali konkurencji przywożą jednak nowe doświadczenia, nowe znajomości, kilka fotek i opowieści o przebiegu rywalizacji.  Za rok będzie lepiej powiedział najmłodszy w tej drużynie Karol i poszedł wkuwać kodeks drogowy. Dziękujemy naszej drużynie za dotychczasowe sukcesy i czas poświęcony reprezentowaniu naszego gimnazjum. (Michał S.)
 
 
 
                                                                                                                        zobacz zdjęcia (zdjęcia udostępnione przez K. K.)

(10.05.2011) Indywidualne zawody LA, etap powiatowy, Parczew.
 
 
 
 
 
 
 
 

(29.04.2011) Nasze talenty wyróżnione w Lublinie.

 Już po raz drugi w tym roku szkolnym nasza młodzież wzięła udział w konkursie promującym talenty, tym razem z sukcesem. Konkurs odbył się 29 kwietnia w Lublinie, a udział w nim wzięła szkolna grupa teatralna Dance Maniacy oraz wokalistka Kasia Wojciechowska z poetycką piosenką przy gitarze. Kasia otrzymała wyróżnienie, które było dla nas wszystkich tym ważniejsze, iż zwyciężyła z profesjonalnymi wokalistkami, kształconymi w szkołach muzycznych. W nagrodę Kasia wzięła udział w koncercie laureatów, który odbył się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

            Gratulujemy!!!
 
 
 
 
 
 
 

(29.04.2011) Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego - Turniej powiatowy w Dębowej Kłodzie.
 
          Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Hubert Szczęśniak, Marcin Szypulski i Kamil Krośko zdobyła pierwsze miejsce w organizowanym w Dębowej Kłodzie powiatowym turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Aby tego dokonać przeszli jak burza przez test wiedzy teoretycznej, miasteczko ruchu drogowego oraz specjalny rowerowy tor przeszkód. Przygotowani przez Panią Annę Baryłę uczniowie pokonali pozostałe gimnazja naszego powiatu i będą reprezentowali nas na zawodach wojewódzkich.  (Michał S.)
 
 
 
 
                                                                           zobacz zdjęcia 
 

(28.04.2011) Dzień Papieski w naszym gimnazjum.

Wielki Święty, a taki zwyczajny…

            28 kwietnia 2011 roku, by uczcić Beatyfikację Jana Pawła II, uczniowie naszej szkoły zorganizowali uroczystość ku czci tego niezwykłego człowieka. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego przedsięwzięcia była Pani Grażyna Lewczuk – nasza katechetka. Uroczystość, pt. „Jan Paweł II – droga do świętości” rozpoczęto od konkursu multimedialnego dotyczącego drogi do świętości papieża Polaka, którego zwycięzcą została grupa z klasy IIIa w składzie: Monika Klimiuk, Malwina Trościańczyk, Michał Ilczuk i Daniel Janiak. Następnie grupa teatralna pod kierunkiem pań: Marzeny Zawiszy i Magdaleny Siuciak przedstawiła montaż słowno – muzyczny ukazujący wielkość Świętego Jana Pawła II.
             Ostatnim i najważniejszym punktem programu uroczystości był trzeci już  „BIEG PAPIESKI”, który na trwałe został wpisany w kalendarz uroczystości szkolnych. W gronie zwycięzców – uczniów naszej szkoły znaleźli się: Martyna Adamowicz i Patryk Protaś – miejsce 1, Małgorzata Nikoniuk i Mateusz Podgajny – m. 2, Anna Walenciuk i Paweł Iwaszko – m. 3.
             Wielki Święty, a taki zwyczajny…” – na zawsze będziemy pamiętać.
(M. Siuciak)
 

                                                                                                                          zobacz zdjęcia  
 

(07.04.2011) Turniej LOLKA w Komarówce Podlaskiej.

            Dnia 07.04.2011 r. w godz. 9:00 - 14:00 na hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej, odbył się turniej piłki nożnej halowej – „GIMNAZJALNY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR LOLKA”, którego organizatorem było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Komarówce Podlaskiej oraz Parafialny Klub Sportowy „Olimpia” Komarówka. W turnieju udział wzięły drużyny zaproszone przez organizatorów by uczcić w ten sposób pamięć ku czci Jana Pawła II. Udział wzięły: Gimnazjum w Komarówce Podlaskiej, Gimnazjum w Piszczacu, Gimnazjum w Milanowie, Gimnazjum w Suchowoli, Gimnazjum w Białej, Publiczne Gimnazjum nr. 6 z Białej Podlaski oraz LO w Komarówce Podlaskiej. Wszystkie spotkania odbywały się w duchu sportowej rywalizacji fair-play oraz dobrej zabawy. Emocje sportowe przeplatane był wspomnieniami o Janie Pawle II oraz konkursami z nagrodami dla kibiców, uczniów i zawodników.  Rozgrywki sportowe zakończono wręczeniem pamiątkowych dyplomów i upominków. Dla nas miłym akcentem było wręczenie naszemu zawodnikowi Patrykowi Protasiowi statuetki i dyplomu dla najlepszego obrońcy turnieju. Ostatecznie nasza drużyna została sklasyfikowana na 5 miejscu z pośród 8 drużyn biorących udział w zawodach. (Michał S.)

 
 
                                                                                                                         zobacz zdjęcia
 
 

(31.03.2011) Ja też mam talent - konkurs talentów w Wisznicach
 
        31 marca 2011r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w drugim konkursie Ja taż mam talent zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach. Swoje zdolności i umiejętności zaprezentowali w trzech kategoriach. W kategorii Drama wystąpiło trio w składzie: Katarzyna Wojciechowska, Michał Ilczuk i Mateusz Teleon – członkowie szkolnej grupy teatralnej „Kołek w płocie”, którzy zaprezentowali fragment spektaklu „W poszukiwaniu własnej gwiazdy”. Kasia wcieliła się w rolę Róży, Michał był pilotem, zaś Mateusz zagrał Małego Księcia. Michał Ilczuk i Damian Janiak zaprezentowali pokaz umiejętności żonglerskich w układzie przygotowanym przez Michała Ilczuka.
Najbardziej widowiskowym występem był remix Zumba end towarzyskie dance w wykonaniu grupy tanecznej „Dance Maniacy”.
           Niestety, nikt z naszych kolegów nie zdobył żadnej nagrody, jednak ich występy były wyśmienite. Wszyscy uczestnicy wyjechali z Wisznic zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości.
                                                                                                                                                                                                     (M. Siuciak)
 
 
 

(27.03.2011) Turniej na ORLIKU.
 
          Wójt Gminy Milanów Pan Paweł Krępski (fundator pucharów dla zwycięzców turnieju), GOK w Milanowie oraz animator obiektu zaprosili uczniów Milanowa na pierwszy turniej na nowych boiskach "ORLIK". Otwarty turniej piłki nożnej w dwu kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazjum plus pierwsze klasy szkół ponadgimnazjalnych odbył się 21 marca. Otwarcia turnieju dokonała Dyrektor GOK Milanów Małgorzata Osipiak. W zawodach sportowych wzięło udział ponad 50 zawodników z miejscowej szkoły podstawowej, naszego gimnazjum oraz ZSP w Milanowie. W starszej kategorii zwyciężyła drużyna FARMIE ZWIADEM, za najlepszego bramkarza w tej kategorii uznano Patryka Zacha, a królem strzelców został Kamil Romaniuk. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna KRÓLEWSCY, najlepszym bramkarzem uznany został Tomasz Lipiński, królem strzelców Grzegorz Romaniuk.
          Zakończenia, podsumowania i wręczenia pucharów, oraz pamiątkowych dyplomów dokonał Wójt Gminy Milanów Pan Paweł Krępski. (Michał S.)
 
 
                                                                                                           zobacz zdjęcia (zdjęcia udostępnione przez J. P.)
 

(21.03.2011) Pierwszy dzień wiosny.
 
        21 marca 2011r. zgodnie z zaleceniem pani minister Katarzyny Hall przeminął pod znakiem promowania talentów. Przez pierwsze trzy lekcję opiekę nad uczniami sprawował Samorząd Uczniowski, którego członkowie wcielili się w rolę nauczycieli. Po obiedzie odbył się konkurs talentów. Wystąpili m.in. żonglerzy, trębacz, gitarzysta, wokaliści i inni. Po prezentacji artystów przyszedł czas na emocje sportowe - uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej. Zarówno zawodnicy, jak i kibice bawili się wybornie.
       Z niecierpliwością czekamy na następny „luźniejszy” dzień w naszej szkole, tym bardziej, że wiosna od dziś jest już z nami. (M. Siuciak)
 
                                                                                                                           zobacz zdjęcia (zdjęcia udostępnione przez E. K.)
 

(15.03.2011) Gminny turniej wiedzy pożarniczej.
 
 
 
 
                                                               zobacz zdjęcia (zdjęcia udostępnione przez J. P.)
 

(04.03.2011) Otwarcie Kompleksu Boisk "Orlik 2012".

     Dnia 4 marca 2011 w Milanowie miało miejsce otwarcie Kompleksu Boisk „Orlik 2012”. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości z naszego województwa, powiatu, gminy, a także wszyscy uczniowie naszej szkoły. Młodzież przygotowała krótki program artystyczny, by pokazać gościom, jak bardzo są utalentowani, pracowici i ambitni. Drużyna cheerleaderek zaprezentowała trzy wspaniałe układy taneczne, które przeplecione zostały piosenkami w wykonaniu naszych wokalistek: Kasi Wojciechowskiej i Klaudii Ściuby. Po raz pierwszy mieliśmy także okazję podziwiać pokaz żonglerki z udziałem naszych kolegów z klasy III a: Michała Ilczuka i Daniela Janiaka.
       Mamy nadzieję, że nasze talenty i predyspozycje będą mogły rozwijać się na tym wspaniałym już otwartym obiekcie sportowym pod kierunkiem zatrudnionego tam animatora sportu. (M.Siuciak)
 
                                                                                                                 zobacz zdjęcia  (zdjęcia udostępnione przez J. P.)


(02.03.2011) Festiwal Talentów Językowych.
           Festiwal talentów językowych tego roku odbył się w naszej miejscowości w pobliskim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Milanowie. Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch konkurencjach: tłumaczenie poezji obcojęzycznej oraz piosenka obcojęzyczna. W pierwszej kategorii wyróżnienie otrzymał Michał Ilczuk – uczeń klasy IIIa za tłumaczenie utworu, pt. „Song of the powers” Dawida Masona. Jeszcze lepiej spisała się Kasia Wojciechowska – uczennica klasy IIc, która piosenką „We won’t run” z repertuaru Sarah Blasko wyśpiewała sobie zwycięstwo.

                                                                 Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (M. Siuciak)

 
(22.02.2011) Zabawa choinkowa.
 
             Choinka tego roku była wydarzeniem niezwykłym, a to za sprawą naszych kolegów, którzy niespodzie wanie ujawnili swój talent i umiłowanie do tańca. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 i od tego czasu cała sala była pełna tańczącej i śpiewającej młodzieży, która nie odpuściła aż do końca, czyli do godziny 21.00. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego gościł u nas DJ GRABSU. Niewątpliwie miał on ogromny wpływ na to, co działo się na górnym korytarzu, gdzie odbywała się zabawa. Nawet nieoceniony poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców przegrał z muzyką i tańcem. Zabawa była więc wyborna. Życzymy sobie więcej i częściej!(M. Siuciak)
 
 
                     zobacz zdjęcia

(19.02.2011) Gimnazjówka klas III
 
            To już tradycja – 19 lutego 2011r. o godzinie 17.00 rozpoczął się w naszej szkole bal trzecich klas zwany Gimnazjówkę. Na pięknie udekorowaną salę wkroczyli uczniowie klas trzecich w taktach poloneza, którego układ przygotował wychowawca klasy IIIb, Pan Michał Smoleń. Po przemówieniach i życzeniach Wójta Gminy Milanów, Rodziców oraz Pana Dyrektora przyszedł czas na wspaniałą zabawę, która na długo zapadnie nam w pamięci.
             Dzięki naszym kochanym rodzicom nie zabrakło również poczęstunku. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę zwłaszcza rodzicom i wychowawcom. (E.K.)
 
                                    
                                         zobacz zdjęcia 
 

(22.12.2010) Wigilia w szkole.
 
          Dzień poprzedzający ferie świąteczne w naszym gimnazjum jest zawsze dniem szczególnym. Dnia 22 grudnia po dwóch godzinach lekcyjnych odbyła się część artystyczna upamiętniająca narodziny Dzieciątka Jezus. Nasi młodzi artyści zorganizowali swoistą adorację Pana Jezusa przy żłóbku. Kilkoro z nich przedstawiło swoje rozważania dotyczące tego szczególnego czasu: były modlitwy – rozmowy „po swojemu”, ważne pytania i próby odpowiedzi, fakty wg Biblii, refleksje, wyznania, prośby. Wszystko to przeplecione wzruszającymi kolędami w nowatorskich aranżacjach i niezwykłych interpretacjach sprawiło, iż Mała Dziecina po raz kolejny narodziła się w każdym z nas – uczestników tej niezwykłej inscenizacji.
           W cudownych nastrojach wszyscy uczniowie i nauczyciele rozeszli się do klas, gdzie uczestniczyli we wspólnie przygotowanym przyjęciu wigilijnym.(M. Siuciak)
 

 
                                              zobacz zdjęcia
 

(24.11.2010) Pamiętajmy o Chopinie.
 
           Od 1920 roku co pięć lat w naszym kraju organizowany jest Konkurs Chopinowski. Rok 2010 jest właśnie takim rokiem. Dodatkowo ten rok nazwany jest rokiem chopinowskim ze względu na dwusetną rocznicę urodzin kompozytora.24 listopada 2010 w naszej szkole miała miejsce uroczystość upamiętniająca tego wspaniałego artystę polskiego znanego całym świecie, kompozytora, z którego dumni są wszyscy Polacy. Zorganizowano z tej okazji trzy konkursy: plastyczny, wiedzowy i literacki. W zmaganiach plastycznych zwyciężyły ex aequo: Magdalena Markiewicz, Aneta Furman i Agnieszka Szpil, w wiedzowych najlepsza była Justyna Golonka, zaś zwyciężczynią w konkursie literackim została Klaudia Nieścioruk. Ponadto klasy pierwsze przygotowały montaż słowno – muzyczny dotyczący życia i twórczości Fryderyka Chopina.Mamy nadzieję, iż  uroczystość, która miała miejsce tego dnia, przybliżyła wszystkim nam geniusz naszego wspaniałego kompozytora. (M. Siuciak)
 
 
 
                                           zobacz zdjęcia

(13.10.2010) Dzień Nauczyciela
 
            Dzień nauczyciela w naszej szkole jest zawsze dniem, który miło wspominają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Grono Pedagogiczne tym razem było „przepytywane na wesoło”. Po egzaminie, w którym nauczyciele wypadli wybornie, odbyły się wybory króla i królowej wśród uczących. Tytuł NAJWAŻNIEJSZYCH otrzymali Pani Anna Baryła i Pan Dyrektor Henryk Wyszyński. Wybrana para, ku zaskoczeniu wszystkich, odtańczyła cudowny taniec zwycięzców. Na zakończenie wszyscy nauczyciele i pracownicy administracji zostali obdarowani kwiatami. (M. Siuciak)
 
 

                                            zobacz zdjęcia 

(10.09.2010) XVIII Europejskie Dni Dziedzictwa w Romanowie

           Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie po raz trzeci bierze udział w  XVIII Europejskich Dniach Dziedzictwa. Myśl zawartą w haśle przewodnim „Od pomysłu do przemysłu” można wyrazić, posługując się słowami Józefa Ignacego Kraszewskiego: „Po człowieku pozostaje na ziemi dzieło rąk, które umysł prowadził”. Po Kraszewskim zostało wiele: (niemalże 400 utworów, artykuły do przeszło 200 czasopism i redakcja kilku pism własnych, rysunki, obrazy, muzyka, prawie 40000 listów i wiele innych prac).

            Dnia 10 września 2010r. odbyła się uroczysta wojewódzka inauguracja XVIII Europejskich Dni Dziedzictwa, podczas której pokazano działalność naszego patrona – swoisty „przemysł”. Czynny udział w uroczystości miła młodzież naszej szkoły, prezentując w krótkim programie artystycznym refleksje pisarza dotyczące ludzkiego umysłu, cywilizacji, przemysłu. Były to dla nas chwile wzruszające  i pełne obaw, czy poradzimy sobie, występując obok m.in.: dra inż. Jana Niedźwiedzia, Dyrektora ROBiDZ w Lublinie czy Tadeusza Łazowskiego, Starosty Bialskiego. Nasze obawy się nie potwierdziły. Było wspaniale! (M. Siuciak)

 
 
 
 
                                                                                                                          zobacz zdjęcia 

(27.09.2010) Z wizytą u Kraszewskich
 
               W poniedziałek 27 września 2010r. nasi pierwszoklasiści zgodnie z tradycją odwiedzili miejsce szczególne dla naszego patrona – Romanów.
Romanów to mała wioska na Południowych Podlasiu, w której Józef Ignacy Kraszewski spędził dzieciństwo pod okiem dziadków ze strony matki Anny i Błażeja Malskich. Zwiedzając muzeum, wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści o Romanowie, Podlasiu, Rodzinie Kraszewskich i o naszym kraju. Poznaliśmy patrona jako poetę, pisarza, malarza, redaktora wielu pism, plastyka, a także człowieka. Po „uczcie duchowej”, którą zakończył spacer po Romanowskim ogrodzie, udaliśmy na „ucztę cielesną”. Pracownicy muzeum przygotowali dla nas ognisko, podczas którego jedliśmy, śmialiśmy się głośno, a     nawet zbieraliśmy grzyby nieopodal.
            Każda wizyta w Romanowie znaczy dla nas wiele. Do szkoły wróciliśmy bogatsi o wiedze i doświadczenia. (M. Siuciak)   
 
 
 
 
                                                                                                                          zobacz zdjęcia 

(28 i 29.09.2010) Spotkanie z ks. prof. Markiem Dziewieckim      
 
              Ksiądz Marek Dziewiecki – wybitny psycholog, pisarz, wykładowca i wychowawca był gościem w naszej szkole przez dwa dni – 28 i 29 września 2010r. Pierwszego dnia spotkał się z nauczycielami i personelem nie tylko naszego gimnazjum, ale także z wychowawcami niemal z całego powiatu. Przybyli księża i nauczyciele z Parczewa, Miłkowa, Siemienia, Jabłonia, Milanowa, Rudna, Dawid, Suchowoli, Wohynia, Paszenek, Kostrów. Podczas spotkania, którego tytuł brzmiał: „Kim jest wychowanek i jakie są kryteria jego dojrzałości”, gość honorowy dokładnie omówił różne definicje, które zawierają receptę na sukces w procesie wychowania. Następnego dnia ksiądz Marek spotkał się z młodzieżą naszej szkoły oraz innych szkół znajdujących się w Milanowie, by tym razem młodym słuchaczom przedstawić swoją koncepcją wychowania oraz kryteria dorosłości.Te dwa spotkania były dla nas niezwykle pouczające. Poznaliśmy prawdziwe znaczenie słowa miłość oraz głębię słowa „wymagać”. (M. Siuciak)
 
 
 
 
                                                                                                                         zobacz zdjęcia 

(5.10.2010) Możliwości ludzkiego organizmu
 
             Do dzisiaj nikt z nas nie zdawał sobie sprawy z tego, jakie są możliwości ludzkiego organizmu. Owinięcie gwoździa wokół palca, leżakowanie z obciążeniem na szkłach, spacer po drabinie z szabli, wyginanie grubego pręta opartego na szyi i wiele innych trudnych numerów, które wydawały się niemożliwe do wykonania bez posiadania umiejętności charakterystycznych dla magików, okazały się możliwe do osiągnięcia dla wielu z nas.
            Wszystko to uświadomił nam Jurij Zieniewicz – mistrz karate, który pokazał nam, że dzięki odpowiedniemu trybowi bycia, doskonałej koncentracji i ciągłej pracy nad sobą możemy wykonać rzeczy dotychczas dla nas nieosiągalne. Pokaz trwał 90 minut, jednak nikt z nas nie odważył się poruszyć, oni wydać dźwięku innego niż zachwytu, nie tylko za sprawą stanowczego Pana Stanisława, który prowadził pokaz.  (M. Siuciak)
 
 
 
                                                                                                                         zobacz zdjęcia 
 

(19.10.2010) Ślubowanie klas pierwszych    
 
           19 X 2010 w naszej szkole uroczyście obchodzono ślubowanie klas pierwszych. Ten wielki dla pierwszoklasistów dzień rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie w obecności sztandaru, powtarzając za Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Mariolą Bokiniec nowi uczniowie przysięgali być dobrymi uczniami. Następnie Pan Dyrektor Henryk Wyszyński pasował ich na uczniów Gimnazjum im. Józefa Ignacego w Milanowie. W podziękowaniu za przygotowanie do ślubowania młodzież wręczyła kwiaty swoim wychowawcom: klasa IA Pani Elżbiecie Karwowskiej, klasa IB Panu Jarosławowi Doboszowi.
           Druga część uroczystości miała charakter bardziej „wyluzowany”. „Kocenie” – taką nazwę uroczystości nadali starsi uczniowie, prowadziły prawdziwe kotki – właściwie ubrane i umalowane. Koty rywalizowały w konkurencjach na wesoło, pokazując swoje możliwości i umiejętności wokalne, malarskie i literackie. Popisywały się też swoją wiedzą i zręcznością fizyczną.
           Uwieńczeniem tej cudownej imprezy była dyskoteka. która trwała aż do godziny 21.00. (M. Siuciak)
 
 

 
                                                                                                                          zobacz zdjęcia 

 (11.11.2010) Narodowe Święto Niepodległości
 
           10 listopada 2010r. w naszej szkole uroczyście obchodzono 92. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytatorzy i wokaliści przypomnieli wszystkim, jak na przestrzeni wieków walczono o Polskę oraz jak wielkimi osobowościami byli Ci, którzy zapłacili za jej wolność najwyższą ofiarę. Wskazywali ponadto, iż patriotyzm to wartość, która może przyświecać każdemu, nawet współczesnemu mieszkańcowi Milanowa.

            11 listopada 2010r. nasi artyści pokazali swój wspaniały montaż słowno – muzyczny podczas gminnych obchodów święta. Widzowie byli zachwyceni. Po uroczystościach dziękowali naszym artystom za cudowne wrażenia, gratulowali wysokiego poziomu artystycznego. (M. Siuciak)

 
                                                                                                                          zobacz zdjęcia (udostępnione przez J.P.)

(26.09.2010) Kapeliada - Święto Muzyki i Kultury Regionu
 
           Ostatnia niedziela września 2010 w Milanowie rozbrzmiewała muzyką ludową. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe pod każdym względem. Jednym z punktów Kapeliady była inscenizacja "Wesela Podlaskiego", w której wzięła między innymi udział młodzież naszego gimnazjum. Przygotowana pod kierunkiem instruktorów inscenizacja pokazała tradycyjne zaślubiny na wsi podlaskiej, tańce i przyśpiewki ludowe oraz weselne zwyczaje. Widzowie mogli aktywnie uczestniczyć w większości przedstawienia co nadało większą atrakcyjność temu widowisku. (MS)
 
                                                                                                                          zobacz zdjęcia  (udostępnione przez GOK i J. P.)
 
                                                                                                                                  zdjęcia na stronie Gminy Milanów
 

 (26.10.2010) Dzień Patrona w milanowskim gimnazjum
.
 
          Już po raz siódmy Gimnazjum w Milanowie świętowało rocznicę nadania szkole imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego. Tym razem czciliśmy naszego duchowego przywódcę, dzieląc się jego geniuszem ze wszystkimi szóstoklasistami Gminy Milanów (gościliśmy uczniów ze SP w Milanowie, w Rudnie i w Kostrach). Swoją obecnością zaszczycili nas ponadto Wójt Gminy Milanów Marek Siuciak, Przewodniczący Rady Gminy Milanów Jerzy Melnik oraz dyrektorzy placówek oświatowych z naszej gminy: Maria Końko, Halina Surowiec, Henryk Drabko, Janusz Chilczuk i Wacław Wieczorek. Uroczystość ...  dalej (M. Siuciak)
 
 
                                                     zobacz zdjęcia 

(11.10.2010) Wycieczka do Warszawy
 
            W dniu 11 października 2010r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas tej wycieczki obejrzeliśmy w kinie 5D film, pt. „Wyprawa do wnętrza ziemi”, który dostarczył nam wielu wrażeń i emocji. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowoczesna placówka wywarła na nas ogromne wrażenie. W gwarze pełnym wojennych odgłosów poznawa- liśmy życie powstańców warszawskich.
            Na zakończenie wybraliśmy się na obiad do centrum handlowego Złote tarasy. Tam spotkaliśmy młodą aktorkę Marcjannę Lelek (Natalię Mostowiak), która zgodziła się z nami porozmawiać. (M. Siuciak)
 
 

(06.10.2010) Wycieczka do teatru
 
            6 października 2010r. uczniowie klas Ia, Ib i IIc wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, by obejrzeć sztukę „Balladyna” powstałą na podstawie, tragedii Juliusza Słowackiego. Sztuka w reżyserii Bogdana Cioska trwała 165 minut, jednak wytrwaliśmy w ciszy i spokoju, gdyż spektakl bardzo nam się podobał no i … nie musieliśmy czytać książki. Po zakończeniu uczty duchowej wybraliśmy się do restauracji Mac Donald`s, by napełnić brzuchy. (M. Siuciak)

                                      zobacz zdjęcia 

 (04.10.2010) Dzień chłopaka
 
           Uroczystość uświetniająca Dzień Chłopaka przypadła tego dnia 4 października. Samorząd Uczniowski przygotował konkurs oceniający inteligencję, wiedzę i dowcip naszych kolegów. Ich poczynania oceniała komisja w składzie: p. Marzena Zawisza, p. Elżbieta Karwowska, kol. Karolina Oniszczuk. Najinteligentniejszym spośród wytypowanych uczniów okazał się Patryk Czuryło z klasy IIa, zaś najbardziej dowcipnym – Paweł Piątek z klasy IIc. na zakończenie uroczystości zgodnie z tradycją odbyły się wybory mistera szkoły uczniów i nauczycieli. Decyzją zgromadzonych tytuł najpiękniejszego wśród uczniów otrzymał Krzysztof Steć, misterem dorosłych, również zgodnie z tradycją, został p. Jarosław Dobosz. (M. Siuciak)
 
                                                                                                                          zobacz zdjęcia 

(30.09.2010) Rocznica bitwy pod Milanowem
 
         Rankiem 30 września 2010 w dzień mglisty i deszczowy cała nasza społeczność szkolna udała się pod pomnik bohaterów Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”, by uczcić 71 rocznicę bitwy pod Milanowem. Krótki montaż słowno – muzyczny w wykonaniu Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum uświetnił tę uroczystość.Wysłuchawszy części artystycznej i wierszy autorstwa uczestników bitwy, w milczeniu zapaliliśmy znicze, wspominając bohaterów tego ważnego dla naszej miejscowości dnia. (M. Siuciak)
 
 
 
                                               zobacz zdjęcia