im. Józefa Ignacego Kraszewskiego
;

Home      Aktualności

Moja zakładka do książki

Dnia 15 marca w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego adresowanego do uczniów klas I- III na najciekawszą zakładkę do książki. Celem konkursu było: rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, rozbudzenie świadomości poszanowania książek. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką plastyczną. Wszystkie zakładki były piękne i wybór najlepszych okazał się bardzo trudny. Komisja brała pod uwagę; pomysłowość, różnorodność wykorzystanych materiałów, oryginalność i estetykę.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe, a ich prace zostały wyeksponowane na tablicy bibliotecznej.

relacja foto - w zakładce foto

(M.K.)

Akademia Bezpiecznego Puchatka

W naszej szkole od września do lutego klasa I brała udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Dotyczył bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu, oraz w Internecie. W czasie projektu nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się i nauczyli, jak bezpiecznie bawić się na przerwie i w klasie. Jak powinny wyglądać prawidłowe relacje z rówieśnikami. Gdzie dziecko powinno szukać pomocy, gdy dzieje mu się krzywda. Przyswoiły zasady bezpieczeństwa w czasie wycieczki. Dowiedziały się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, na słońcu, podczas zabaw zimowych. Poznały techniki efektywnego uczenia, które wykorzystały do zapamiętania numerów alarmowych, czy znaków drogowych. Następnie dzieci poznały podstawowe przepisy, znaki drogowe i zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W dalszym ciągu dowiedziały się jak się zachować, czego nie wolno im zrobić pod nieobecność rodziców. Przećwiczyły instrukcję postępowania przy zgłaszaniu niebezpiecznej sytuacji czy wypadku. Uczniowie zostali przeszkoleni z podstawowych czynności związanych z pierwszą pomocą. Następnie dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Na zakończenie programu uczniowie rozwiązywali test wiedzy, wszyscy zaliczyli go na piątkę.

Małgorzata Dudzińska

Pasowanie na czytelnika

Dnia 30 października uczniowie klasy I zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Po zapoznaniu ich z regulaminem wypożyczalni i czytelni, zasadami wypożyczania książek, kartą czytelnika i książki oraz po krótkim egzaminie, który zdali na ,,szóstkę”, złożyli przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy i wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą , obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”.

Ślubowanie było okazją do wręczenia pierwszoklasistom Wyprawek Czytelniczych przygotowanych przez Instytut Książki w ramach kampanii „ Mała książka- wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN.

Mamy nadzieję, że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć naszym nowym czytelnikom na co dzień.

( M. K. )

Dzień Edukacji Narodowej
DEN jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi.
W tym dniu pamiętaliśmy o wszystkich pracownikach naszej szkoły. Z tej okazji 14 października spotkaliśmy się na uroczystym apelu przygotowanym przez klasę II i III. Mali artyści w zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły. Śpiewem i wierszem życzyli nauczycielom , aby każdy szkolny dzień był piękny, radosny i pełen uśmiechu.     Wychowawczynie

Konkurs - sprzątanie świata

W tym roku akcja sprzątania świata przebiegała w naszej szkole przebiegała inaczej niż zwykle. Zamiast wspólnegosprzątania okolicy zorganizowae zostały konkursy...

ZASADY ODBYWANIA KWARANTANNY - kliknij link - kliknij

Konkursy przedmiotowe - regulamin - wytyczne - KLIKNIJ

Podręczniki szkolne -  Szkołapodstawowa-podręczniki2020-2021.doc

Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

Od kilku lat do stałego kalendarza imprez w naszej szkole weszło prezentowanie przez uczniów najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Narodowe Czytanie, które odbyło się w naszej szkole 18 września, to możliwość obcowania z wybitnymi utworami będącymi podstawą naszej kultury i tożsamości.