Sprzątanie świata 2019

Wychodząc naprzeciw organizowanej na całym świecie akcji ,,Clean Up the World” w poniedziałek 23 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zabrali się za generalne sprzątanie Milanowa i jego okolic. Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia brzmiało „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” . „Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucenie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

Tegoroczna edycja kampanii rozpoczęła się od krótkiego apelu, po którym wyposażeni w rękawiczki ochronne, worki na śmieci i kamizelki odblaskowe ruszyliśmy do ,,walki” o czysty teren. Śmieci niestety nie brakowało. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Wszyscy pracowali solidnie i z wielkim zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

Wzorem lat ubiegłych akcja połączona była ze zbiórką makulatury. W tym roku zebraliśmy rekordową ilość, bo aż 4025 kg. I miejsce w kategorii klas I- III zajęła klasa III- 183 kg , czyli 14,08 kg na ucznia, a w kategorii klas IV- VIII -klasa VIII -880 kg, czyli 48,89 kg na ucznia.

( M. K. )