Wycieczka do Lublina – 19 września 2019 roku

Tego dnia rano uczniowie klas I-III  naszej szkoły wyruszyły na całodzienną wycieczkę do Lublina.

Najpierw udaliśmy się do Teatru im. H.Ch. Andersena na spektakl pt. „Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia. Jest to doskonale znana historia dzielnego Szewczyka Dratewki, który swoim sprytem pokonuje złego smoka. Tym razem opowiedziana zostaje w kuchennej scenerii przy użyciu kuchennych sprzętów, w towarzystwie smaków i zapachów. Wszystkie postaci bajki powstają na oczach widza. Cały baśniowy świat kreowany jest przed dziećmi, a w czasie trwania opowieści z warzyw gotowana jest zupa. „Bajka do zjedzenia”

rozbudzała naszą wyobraźnię pokazując, że świetnie można się bawić w teatr mając do dyspozycji domowe przedmioty oraz zachęcała do zdrowego odżywiania.

Przy okazji wizyty w teatrze spotkaliśmy się z lalkarzem, którego prace od lat można podziwiać na scenie i nie tylko. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się  jaki są rodzaje lalek, czym różni się lalka, którą można kupić w sklepie od teatralnej i czy zabawa nią jest równie łatwa. Lalkarz zdradził nam sekrety tworzenia kukiełek, pacynek i marionetek.

Następnie pełni wrażeń udaliśmy się do lubelskiej Papugarni „Ara”. Tutaj czekały na nas niesamowite widoki, a mianowicie około 80 oswojonych papug różnych ras, do których można było podejść, pogłaskać i nakarmić. Obok znajdowała się sala rekreacyjna, gdzie dzieci chętnie kolorowały malowanki przedstawiające te ptaki oraz odpoczywały.

Gdy nadeszła pora obiadu, wspólnie udaliśmy się na posiłek, po czym szczęśliwi i zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów.

wychowawczynie klas I-III