XIX Dzień Papieski

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą 16 października - dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II.

W tym roku to już XIX raz obchodzimy ten dzień pod hasłem„ Wstańcie, chodźmy”. Szczególnie wspominamy pierwszą pielgrzymkę do Ojczyzny św. Jana Pawła II (2-10 czerwca 1979 roku), oraz odwołujemy się do książki – św. Jana Pawła II o tym samym tytule.

Uczniowie klasy VII oraz szkolny chór na apelu zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przybliżający postać świętego, Jego nauczanie a szczególnie słowa wypowiedziane do Polaków w czasie pierwszej w całej historii Polski wizycie papieża w naszej Ojczyźnie - „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi! Amen.”

Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, Papież Polak, dzisiaj sługa Boży, należy już do grona świętych. Był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów.

G.L.