Święto Pierwszaków.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się  tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

25 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Milanowie. Okazjonalna dekoracja, ubrani na galowo uczniowie w granatowych biretach na głowie, przygotowany sprzęt nagłaśniający - wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Przewodniczący Samorządu Szkolnego powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów klas II-VIII, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddał głos". Dzieci z humorem przedstawiły się  oraz zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.       Znajomość przepisów ruchu drogowego, dbanie o środowisko, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to także dowód na to, że są gotowe do sumiennej i wytrwałej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, grupa 21 uczniów ślubowała być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia nasze szkoły" - mówił Pani Dyrektor, dotykając symbolicznym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Wychowawczyni klasy wręczyła pamiątkowe dyplomy, a Pan Wójt gminy oraz Pani Dyrektor Przedszkola ze współpracownikami  - upominki, co było ogromną niespodzianką dla bohaterów tego dnia.

Następnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego życzył sukcesów w nauce oraz zapewniał       o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście.                      Również rodzice pamiętali o święcie swoich dzieci. Przybyli w licznym gronie oraz  zorganizowali "słodkie" przyjęcie i kuferki – niespodzianki.

Dzień ten zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

wych. A.B.