XIX edycja ,,Góry Grosza”

W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Góra Grosza”, która ma na celu pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Uczniowie naszej szkoły chętnie się do tej akcji przyłączyli i wrzucali drobne monety do specjalnej skarbonki znajdującej się w bibliotece szkolnej. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać  wśród najbliższych.

Zebrane pieniądze posegregowano według nominałów. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła dzieciom wiele radości i satysfakcji. Ogółem podczas XIX edycji ,,Góry Grosza” zebraliśmy 7945 sztuk monet o łącznej wartości 160,15 zł.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu i zachęcamy do stopniowego zbierania grosików. W przyszłym roku będą jak znalazł.

( M. K. )