Ślubowanie czytelnicze

Dnia 22 marca uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci  do grona czytelników biblioteki szkolnej .  Na wstępie spotkania poznali regulamin  czytelni i wypożyczalni, zasady  udostępniania księgozbioru, kartę czytelnika i książki. Następnie odbył się krótki egzamin sprawdzający znajomość treści znanych baśni i bajek dla dzieci. Ze wszystkimi zadaniami pierwszoklasiści poradzili sobie bardzo dobrze. Po takim wprowadzeniu przyszedł czas na złożenie przyrzeczenia i pasowanie na czytelnika.
   Na zakończenie spotkania każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym wyjątkowym wydarzeniu.
   Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książek.
                                                                                                                            ( M. K. )