ŚWIĘTA, ŚWIĘTA …

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwsi, milsi i zapominają o sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawczyni przygotowali jasełka bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej królowie i złożyli pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia narodzin dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołów i gwiazdek przeplatana była śpiewem kolęd i pastorałek. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Występ był niezwykłym przeżyciem dla dzieci, nauczycieli i wszystkich zgromadzonych.

W ostatnim dniu nauki przed Świętami zaprezentowała się także klasa  VI B  w inscenizacji  opartej na motywach baśni duńskiego pisarza  Hansa Christiana  Andersena "Dziewczynka z zapałkami".  Występ miał pokazać, jak ważna jest pomoc ludziom, którym dzieje się krzywda.

Wystąpili: Oliwia Dobosz, Wiktoria Korpysz, Anna Włoszek,  Gabriela Szajda, Mikołaj Florek, Hubert Sieńko, Karolina Harasimiuk, Aleksandra Szynkaruk.   Młodych artystów do występu przygotowała Pani Bogumiła Sienkiewicz.

Dziękujemy Wszystkim  za życzliwe i miłe słowa po przedstawieniu.

Po inscenizacjach, w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe. Rodzice uczniów wraz z wychowawcami, zadbali o odpowiedni nastrój, dekorację i poczęstunek. Na pięknie ubranych choinkach zabłysły lampki, a w szkole zapachniało wigilijnymi potrawami. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, do wzruszeń i wspomnień, których nigdy nie brakuje. Było miło, pięknie i świątecznie. Dopełnieniem uroczystości było dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

B.S.      i     J.C.