Pomagamy i świętujemy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Milanowie, upamiętnili 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, na kilka ciekawych sposobów, by uczniowie zapamiętali ten bardzo ważny dzień na długie lata. Jednym z nich był pomysł ułożenia godła na tle Polski i flagę Ojczystą z plastikowych nakrętek. Zużyliśmy do tego 6 worków nakrętek.

Zbieraliśmy nakrętki od września, by w przededniu rocznicy, tak ważnej dla nas, ułożyć symbole patriotyczne, jako znak jedności ze wszystkimi Polakami.

Pomysł zrodził się dużo wcześniej. Od wielu lat zbieramy plastikowe nakrętki i przekazujemy je osobom potrzebującym. Wysyłamy nakrętki do Hospicjum "Małego Księcia" w Lublinie, pomagaliśmy Panu Kamilowi Misztalowi, jak również uczennicy z Białej Podlaskiej. Do tej pory nasza szkoła wysłała ok. 5 ton nakrętek.

Nad całością pracy czuwały nauczycielki: Pani Lidia Wieczorek, Pani Anna Baryła, Pani Beata Kopińska, Pan Juliusz Bzówka.

Nakrętki dla wielu osób to jeszcze śmieci, które wrzucane są do kosza, dla innych to wózek inwalidzki, czy sprzęt rehabilitacyjny.

Pomagamy nie tylko ludziom w potrzebie, ale również przyrodzie. Gdyby, co piąty Polak zbierał nakrętki i oddawał je do recyklingu, można, by było zakupić 700 wózków inwalidzkich.

Warto pomagać! To nic nas nie kosztuje.

B.K.