Stulecie odzyskania niepodległości.     Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Ojczyźnie i wolności.

Jedenasty listopada to wielka data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary ale również i zwycięstwa.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach niewoli naznaczonej walką i cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków.

Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prezydent Andrzej Duda powiedział: Jestem głęboko przekonany, że stulecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków.

      Ogromnie zależy mi na tym, aby jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i by każdy z nas, obywateli Rzeczypospolitej, czuł się zaproszony nie tylko do udziału w uroczystościach i innych wydarzeniach rocznicowych, ale przede wszystkim do ich współtworzenia.

O godzinie 11.11 cała nasza społeczność szkolna przyłączyła się do szkół w Polsce i uroczyście odśpiewała hymn Polski. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny ukazując rys historyczny Polski, przeplatany pięknymi pieśniami patriotycznymi.

 
                                                                                                                                                                       B.K.