W dniu 09.11.2018 roku z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „ Niepodległość w oczach dzieci”.

Konkurs organizowany był pod patronatem Parafii Rzymsko - Katolickiej w Milanowie, we współpracy z Wójtem Gminy Milanów, Radą Rodziców, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Milanowie oraz Gminną Biblioteką w Milanowie.

Głównym sponsorem nagród był Wójt Gminy Milanów, pan Paweł Krępski.

Celem konkursu było rozbudzanie postaw patriotycznych oraz podtrzymanie tradycji narodowych, poszerzenie wiedzy o niepodległości wśród dzieci i młodzieży

oraz kształtowanie wrażliwości i wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne.

Na konkurs wpłynęło 42 prace, ze szkół z naszej gminy, które zostały ocenione przez Jury w składzie pani Edyta Kuźmicz, pani Ewa Kozak, pani Anna Baryła i pani Monika Januszko.

Jury wyłoniło najpiękniejsze prace, aczkolwiek wszystkie były piękne i trudno było wybrać te najlepsze. Prace zostały ocenione w trzech kategoriach:

I tak kategoria klas I – III

Kinga Blicharz

Wyróżnienie

Judyta Baryła

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez wójta gminy Milanów pana Pawła Krępskiego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym instytucjom za pomoc i współpracę.

B.K.