22 JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI- eliminacje powiatowe

Dnia 14.11.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnowicy odbyły się eliminacje powiatowe do XXII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Temat tegorocznej edycji to „Narodziny Światów – fantastyka w literaturze”. W historii literatury to w laśnie fantastyka – czerpiąca swe inspiracje z baśni, bajek, klechd i mitów najsilniej związana jest z wrażliwością młodych odbiorców.

Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Samorański( kl. VI), który zaprezentował fragment książki Tove Jansson ,,Kometa nad Doliną Muminków” i Emilia Samorańska (kl. VIII) recytująca ,,Kubusia Puchatka” Alana Aleksandra Milne’a. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się Emilka. Serdecznie gratulujemy.

B.S.

Miło nam poinformować, że Emilia Samorańska, uczennica VIII klasy naszej szkoły została laureatką Wojewódzkiego Turnieju 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Narodziny światów-fantastyka w literaturze”, który odbył się w dniach 27-28 listopada 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Instruktorem recytatorki była polonistka B. Sienkiewicz.