URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

Po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy w naszej szkolnej bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji na korytarzu szkolnym została wykonana gazetka mówiąca o historii tego święta, a w bibliotece wyeksponowano książki, których bohaterami są misie. Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni uczniowie klasy I, którzy tego dnia przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich, takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgoll. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczennice klasy III A gimnazjum- Zuzanna Krupska i Marzena Langa czytały pierwszakom fragmenty „Kubusia Puchatka”. Po wysłuchania fragmentów dzieci wzięły udział w quizie. Na zakończenie każdy pierwszak wykonał portret swojego ulubionego pluszaka.

(M.K.)