Wycieczka projektowa

Dnia 18 grudnia uczniowie klasy II, III, IVa i IVb pod opieką wychowawczyń udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd zorganizowano w ramach uczestnictwa szkoły w projekcie ,,Poprawa jakości kształcenia ogólnego w Gminie Milanów”.

Po dotarciu do naszej stolicy ruszyliśmy w stronę Centrum Nauki Kopernik- niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.

Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Wszystkie eksponaty i urządzenia znajdujące się w CNK uświadomiły nam, że nauka też może być fajna. Każdy znalazł tam coś dla siebie.

Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad w Wiem Bistro, mieszczącym się na terenie Centrum.

Kolejnym punktem naszej wycieczki stało się Stare Miasto. Mieliśmy okazję przejechać się najstarszymi i jednymi z najdłuższych ruchomych schodów w Polsce, łączącymi trasę W – Z ze Starym Miastem.

Wieczorny spacer po Starówce był bardzo przyjemny za sprawą pięknych iluminacji świetlnych, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń około godziny 17 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Milanowa.

( M. K.)