Święto Misia

25 listopada na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Ponieważ w tym roku dzień ten przypadł w sobotę, w naszej bibliotece obchodziliśmy go w piątek. Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni uczniowie klasy I.

Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz wiele ciekawostek z życia niedźwiadków żyjących w różnych stronach świata, a także odgadywały zagadki dotyczące misiów- bohaterów literackich i filmowych.

Następnie w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” gimnazjaliści: Dominika Gomółka, Kacper Ilczuk, Anita Smolińska, Patrycja Romańczuk, Emilia Winniczuk i Mateusz Szuciak ,czytali pierwszakom fragmenty przygód Kubusia Puchatka- misia znanego na całym świecie. Wszyscy trafnie odpowiadali na pytania dotyczące treści lektury.

Na zakończenie imprezy dzieci dostały skromne upominki - misiowe ołówki i kolorowanki z lektury ,,Kubuś Puchatek”.

W bibliotece natomiast wyeksponowano książki dotyczące misiów bajkowych, jak i misiów prawdziwych.

( M. K. )